Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy i dlaczego jest to takie ważne?

Większość kobiet wręcz przepada za kolczykami. To bardzo popularna forma biżuterii, która ma wiele odsłon. Większość pań podczas zakupów kieruje się w tym przypadku przede wszystkim wyglądem. Dobrze dobrane kolczyki są w stanie podkreślić atuty urody. W końcu znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie twarzy. Kluczem do sukcesu jest ich dopasowanie do kształtu twarzy. Jak zrobić to dobrze?

Jak dobrać kolczyki do twarzy?

Bardzo duże znaczenie ma nie tylko wygląd kolczyków, ale i kształt twarzy. Tymczasem wiele kobiet nie ma na ten temat zielonego pojęcia.

Warto przyjrzeć się sobie w lustrze. Wcześniej należy zebrać i związać włosy. Dobrze jest też zmyć makijaż. Każda twarz dzieli się na trzy strefy. Pierwsza to strefa czoła zaczynająca się od linii włosów i sięgająca aż po brwi. Druga to strefa nosa kończąca się pod nosem, a trzecia to strefa brody prowadząca do punktu pod brodą. Każdą z nich należy obejrzeć i ocenić. Swoje spostrzeżenia można napisać na kartce.

Wśród najpopularniejszych kształtów twarzy wymienia się twarz okrągłą, prostokątną, owalną, kwadratową i trójkątną.

Jak dobrać kolczyki do twarzy podłużnej?

Twarz podłużna zwana jest także twarzą prostokątną. Jest ona dłuższa niż szersza. Policzki są w tym przypadku płaskie, ale mocniej zarysowana jest za to linia brody. Taka twarz cechuje się kanciastą brodą i dość wysokim czołem.

Warto w tym przypadku zdecydować się na klasyczne sztyfty, które również mogą zaskakiwać designem. Sprawdzą się też kolczyki koła czy łezki. Wyrównają bowiem proporcje twarzy.

Jakie kolczyki wybrać w przypadku twarzy okrągłej?

W tym przypadku twarz ma podobną długość i szerokość. Kości policzkowe i szczęka nie są wyraźnie zaznaczone. Czoło jest raczej krótkie, a policzki pełne. Lepiej zrezygnować wówczas z kolczyków okrągłych. Dobrym wyborem będą za to modele pionowe - nawet przekraczające linię żuchwy.

Nie bez znaczenia jest tutaj cała sylwetka. To do niej należy dobrać wielkość i grubość kolczyków. Długie kolczyki mogą być proste lub nieco bardziej fantazyjne. Odwrócą uwagę od słabo zaznaczonej linii żuchwy. Unikać trzeba biżuterii bogato zdobionej.

Kolczyki do twarzy trójkątnej - na co postawić?

Twarz trójkątna swoim kształtem przypomina serce. Dominuje w tym przypadku strefa czołowa. To najszersza część twarzy, potem stopniowo się ona zwęża. Broda jest spiczasta. Policzki są mocno rozstawione. Najważniejsze jest to, aby nie podkreślać biżuterią górnej części twarzy. Zadaniem kolczyków jest raczej równoważenie całości. Sprawdzą się np. kolczyki chwosty i łezki.

Jak należy dobrać kolczyki do twarzy owalnej?

Okazuje się, że to owalny kształt twarzy uznawany jest za najbardziej uniwersalny. Pasują do niego w zasadzie wszystkie rodzaje kolczyków. Linia włosów jest w tym przypadku nieco zaokrąglona, a najszerszą częścią twarzy są kości policzkowe. Twarz nieco zwęża się ku dołowi, ale raczej łagodnie. Twarz owalna jest regularna, harmonijna łagodna.

Najlepiej zdecydować się na kolczyki o długości do około 4 cm. Sprawdzą się modele o ostrych, geometrycznych kształtach. Postawić można także na koła, które optycznie skrócą brodę.

Jaka biżuteria sprawdzi się w przypadku twarzy diamentowej?

Twarz diamentowa najszersza jest w środkowej części. Z kolei na strefę czoła i brody przypadają zbliżone odległości. Czoło na ogół jest niskie, a kości policzkowe są nieco mocniej zarysowane. Charakterystyczny jest podbródek. Podobnie jak w przypadku twarzy trójkątnej, także i tutaj należy unikać mocno geometrycznych kolczyków. Lepszym wyborem są modele z rozbudowaną górą. Nie sprawdzą się raczej niewielkie sztyfty.

Twarz kwadratowa - na jakie kolczyki warto się zdecydować?

Biżuteria ma w tym przypadku za zadanie złagodzić ostre rysy twarzy. Twarz kwadratowa ma mocno zarysowane policzki i skróconą część środkową. Typowe są dla niej szerokie czoło i linia żuchwy. Podstawą jest tutaj unikanie kolczyków o geometrycznych, mocnych formach. Zalecane są kolczyki koła, proste i wiszące lub krótkie z kamieniem. Zdecydować się też można na niewielkie sztyfty. Nie sprawdzą się na pewno kolczyki kończące się tuż przy samej brodzie.

Dlaczego dobór kolczyków do kształtu twarzy ma duże znaczenie?

Kolczyki to element biżuterii chyba najbliższy każdej kobiecie. Podkreślają stylizację i urodę osoby, która je nosi. Warto postawić na takie modele, które ukryją ewentualne mankamenty wyglądu i podkreślą jego atuty. Dlatego tak ważne jest dopasowanie kolczyków do kształtu twarzy. Okazuje się bowiem, że nie każde kolczyki sprawdzą się w danym przypadku.

Tymczasem wciąż wiele kobiet nie zwraca na ten aspekt znaczenie. Jednak kierowanie się przy zakupie kolczyków jedynie własnym gustem to spory błąd. Tylko dobrze dobrane kolczyki będą podkreślać atuty urody i maskować jej niedoskonałości np. zbyt szerokie czoło, pucułowate policzki czy zbyt spiczasty podbródek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium