Ogólne zasady gwarancji

 

Każdy Kupujący zgodnie z podstawą prawną, którą jest: Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. (Dz.U. z 2002 r. Nr 141, poz. 1176)), posiada prawo do reklamacji zakupionej biżuterii. Podstawą uwzględnienia i jednocześnie kartą gwarancyjną na zakupione produkty, jest otrzymany przy zakupie paragon fiskalny lub faktura.

Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych takich jak:
-zerwanie łańcuszka-złamanie/urwanie zapięcia kolczyków, przywieszek łańcuszków, pierścionków, bransoletek oraz naszyjników
-zarysowanie biżuterii wskutek użytkowania lub niewłaściwego przechowywania
-inne uszkodzenia mechaniczne powstałe wskutek niewłaściwego użytkowania.

Gwarancją nie są objęte odbarwienia oraz uszkodzenia powłoki (rodowania lub złocenia) poprzez niewłaściwą pielęgnację. Do pielęgnacji biżuterii należy używać produktów wyłącznie do tego przeznaczonych, zgodnie z ich instrukcją stosowania.

Na powłokę pozłacaną udzielana jest 6-miesięczna gwarancja. Po tym okresie ścieranie się warstwy złocenia nie podlega reklamacji.
Przy prawidłowym użytkowaniu, złoty kolor w zależności od rodzaju wyrobu i częstotliwości noszenia, powinien utrzymać się przez okres co najmniej 6 miesięcy. Wycieranie się warstwy złocenia, jest naturalnym procesem wynikającym z użytkowania biżuterii. Pod warstwą złota, znajduje się srebrny wyrób, a wytarcie warstwy złota nie powoduje uszkodzenia produktu.

Biżuterii nie należy użytkować podczas kąpieli, wizyt w saunie, na basenie; na biżuterię nie należy także nanosić kosmetyków np. w postaci makijażu, kremów, perfum, dezodorantów itp. Szczególnie szkodliwa jest woda morska, poprzez zawartość soli, a także kąpiele słoneczne, które mogą powodować odbarwienia i oparzenia. Zalecane jest także zdejmowanie biżuterii do snu. Niestosowanie się do tych zaleceń, znacznie skraca żywotność powłoki znajdującej się na biżuterii.

Gwarancji nie podlega czernienie biżuterii, jest to naturalny proces, związany z tym, że srebro utleniając się, z czasem pokrywa się czarnym, a nawet rdzawym nalotem. Proces ten przyspiesza pot na skórze, stosowanie perfum, czy kosmetyków na skórę. W przypadku wystąpienia takiego zjawiska biżuterię należy wyczyścić ściereczką do czyszczenia biżuterii lub płynem do czyszczenia srebra / złota zgodnie z instrukcją stosowania.
Proszę pamiętać, że biżuterii oksydowanej nie należy czyścić poprzez kąpiele czyszczące, ponieważ może to doprowadzić do odbarwienia przyciemnianych powierzchni. Przy tym typie biżuterii zaleca się stosowanie ściereczek do srebra.

Reklamacji nie podlegają także różnice w wyglądzie towarów wynikające z ustawień sprzętu komputerowego (np. odcień koloru, proporcje produktu itp.)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium