Jaki pierścionek pasuje do obrączki? Jak łączyć ze sobą te dwa elementy biżuterii?

Wiele kobiet nosi na jednym palcu obrączkę i pierścionek zaręczynowy. Teoretycznie każdy pierścionek można połączyć z obrączką, ale w praktyce nie wszystkie zestawienia wyglądają dobrze. Zatem jaki pierścionek pasuje do obrączki? Jak stworzyć naprawdę gustowny zestaw?

Jaki pierścionek pasuje do obrączki? Podstawowe wskazówki

Każda kobieta ma swoje indywidualne preferencje. Niektóre panie po ślubie zdejmują pierścionek zaręczynowy i zakładają go tylko na specjalne okazje. Inne przekładają go na drugą rękę lub zawieszają na łańcuszku na swojej szyi. U większości kobiet jednak pierścionek ląduje na jednym palcu razem z obrączką. Co zrobić, aby te dwa elementy biżuterii się ze sobą nie gryzły?

Jeśli pierścionek jest sam w sobie bogato zdobiony, obrączka powinna być prosta, wręcz minimalistyczna. W ten sposób dopełni ona pierścionek i nie będzie stanowić dla niego niepotrzebnej konkurencji. Dodatkowo cała biżuteria powinna być ze sobą spójna. To również nie jest problemem, bo w sklepach często kupić można gotowe zestawy z jednej kolekcji.

Duże znaczenie ma materiał wykonania. Można postawić na obrączki i pierścionki wykonane z dwóch kruszców lub samodzielnie stworzyć takie połączenie. Miłośniczki klasyki, które wybiorą jeden kruszec, muszą zwrócić uwagę na jego próbę i odcień. Okazuje się bowiem, że produkty z różnych sklepów mogą się w tym zakresie sporo od siebie różnić.

Jaki pierścionek pasuje do prostej, minimalistycznej obrączki?

Nie da się ukryć, że prosta obrączka nieco ułatwia w tym przypadku sprawę. Pasować do niej będzie niemal każdy pierścionek zaręczynowy. Panie, które lubią minimalizm, postawić mogą na prosty pierścionek z delikatnymi zdobieniami. Jednak równie dobrze prezentować się będzie model bardziej okazały. Pierścionek może mieć jeden lub kilka kamieni. Ich kolorystyka także może być mocno zróżnicowana. Do klasycznej obrączki pasuje bowiem wszystko.

Jaki pierścionek pasuje do obrączki ozdobionej kamieniami?

Ozdobiona kamieniami obrączka narzuca już niestety nieco ograniczeń. Jeśli jest cienka i jedynie wzbogacona małymi kamyczkami, zestawić ją można z podobnym pierścionkiem. Sprawdzi się także pierścionek zaręczynowy z jednym, umieszczonym centralnie kamieniem. Musi on jednak pasować kolorystycznie do kamyczków znajdujących się na obrączce. Jeśli jest ona naprawdę bogato zdobiona, lepiej zrezygnować z okazałych pierścionków. Lepszym rozwiązaniem będzie model delikatny, elegancki i minimalistyczny.

Pierścionek i obrączka na jednym palcu - czy to dobry pomysł?

Wydaje się, że pierścionek zaręczynowy i obrączkę zawsze można nosić razem. Jednak niestety nie zawsze wygląda to dobrze i bywa niekiedy niewygodne. Dlatego o takim sposobie noszenia biżuterii warto pomyśleć już na etapie wyboru pierścionka zaręczynowego. Mężczyzna powinien wziąć pod uwagę to, że może być on noszony na jednym palcu z obrączką. Z tego powodu dobrze jest wybrać model o prostym, regularnym kształcie. Zawsze sprawdzają się klasyczne pierścionki z jednym kamieniem.

Także i obrączka powinna mieć przynajmniej na jednym brzegu prostą krawędź. Ozdoby nie powinny się ze sobą stykać. Także ich szerokości nie mogą być zbyt duże, bo może to utrudniać zginanie palca. Oczywiście znaczenie mają nie tylko same krawędzie pierścionka i obrączki. Liczą się także kwestie wizualne.

Czy kolejność ma znaczenie?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jaka powinna być kolejność na palcu. Najpierw powinno się założyć obrączkę, a może pierścionek? W praktyce nie ma tutaj żadnej reguły, która określałaby sposób noszenia obrączki i pierścionka zaręczynowego. Jednak większość pań zakłada obrączkę na pierścionek, który jest symbolem narzeczeństwa. Taka chronologia ma dla wielu osób duże znaczenie. Jednak nałożenie pierścionka na obrączkę również nie jest błędem. Najważniejsza jest spójność  stylistyczna obu tych elementów. Idealnie, gdy są utrzymane w tym samym stylu lub ozdobione takim samym kamieniem szlachetnym.

Jak dobrać obrączkę do pierścionka zaręczynowego?

Największe pole do popisu jest wówczas, gdy pierścionek jest klasyczny i ma tylko jeden kamień. Pasować do niego będzie niemal każda obrączka. Jeśli szmaragd czy brylant jest bardzo okazały, lepiej zrezygnować już ze zdobień na samej obrączce.

Pewien problem pojawić się może w przypadku mniej typowych pierścionków ze zdobieniami. Są one coraz popularniejsze, ale kiepsko komponują się ze zdobionymi obrączkami. Podobnie jest z pierścionkami wysadzanymi kamieniami szlachetnymi.

Ciekawą propozycją są pierścionki dwukolorowe. Mają one jedną zaletę - można do nich dobrać obrączkę w dowolnym kolorze. Zresztą obrączki dwukolorowe także są coraz popularniejsze. Poza tym zawsze króluje zasada kontrastu. Do klasycznych, prostych pierścionków dobiera się zdobione obrączki i odwrotnie - do okazałego pierścionka zaręczynowego należy dopasować minimalistyczną obrączkę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium